Saturday 20 December 2014

Live: Ερμής 2-1 ΑΠΟΕΛ

Έτσι εύκολα παραδίνεις τα όπλα ΠΠ? Δεν μας έχεις συνηθίσει σε κάτι τέτοια, βρε πως αλλάζει ο άνθρωπος με τα χρόνια...

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ!
- Διπλή αλλαγή για τον ΕΡΜΗ. Κόρνερ ο Ερμής, ο Μούσκος σφυρίζει την λήξη πριν τη εκτέλεση του.
Θα ερχότανε κι αυτό, 2-1 ο Ερμής με τον Ονίλο, νίκησε καθαρά τον Καρλάο στην μονομαχία, ο Πάρντο και πάλι άγαλμα.
Τρία λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.
88' σουτ του Σέρινταν, κόρνερ. Εκτελεί ο Στάθης.
Συνεχής η πίεση από τον ΑΠΟΕΛ, αλλεπάλληλα τα σουτ και οι κόντρες... τελευταίο σουτ από τον Αρτυματά, μαζεύει ο Μπογκατίνοφ.
- Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Στάθη, η μπάλα φτάνει στον Γκόμεζ, μονοκόμματο σουτ, δίπλα από το δοκάρι, έξω
- Κόρνερ για τον Ερμή, έξω.
- Σουτ του Σαμάρα από μακρυά στο δοκάρι, επιστροφή της μπάλας, κτυπά στον Πάρντο και πάει κόρνερ.
82' κόρνερ για τον Ερμή
Αλλαγή: Ο Κίλιαν Σέρινταν περνά στο παιγνίδι στην θέση του Πιέρου Σωτηρίου.
Κάρτα του ΚΑΡΛΑΟ για φάουλ στον Ονίλο που έφευγε μόνος στην κόντρα.
Ξανά ο Αλωνεύτης την σέντρα στα καρέ, γίνεται το σουτ, κόντρες και απομακρύνεται.

Ο Αλωνεύτης γυρίζει την μπάλα στην περιοχή, διώχνει ο αμυντικός του Ερμή.
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ...

Ωραίος συνδυασμός των παικτών του ΑΠΟΕΛ, με τον Στάθη να δίνει στον Αρτυματά, κάνει το σουτ ο Κωστής αποκρούει ο τερματοφύλακας.
- Ετοιμάζεται κι ο Σέρινταν για να μπει σε λίγο στο παιγνίδι.
75'  Έξω ο Παπάζογλου, στην θέση του ο Τιάγκο.
74' νέο κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ. Εκτελεί ο Στάθης και διώχνει ο Ουόν.
- Ετοιμάζεται ο Τιάγκο Γκόμεζ..
- Στο κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ, κεφαλιά του Πιέρου, έξω.
- Μόνος στην περιοχή ο Ρίισε από πλάγια, πλασάρει χαμηλά τον τερματοφύλακα για να αποκρούσει αυτός, δύσκολα σε κόρνερ.
- Πλάγιο του Ρίισε στον Σωτηρίου, ο Πιέρος κατεβάζει την μπάλα στον Στάθη, από ευνοϊκή θέση ο Στάθης πιάνει άτσαλα το σουτ και φεύγει έξω.
- Σέντρα του Παπάζογλου, στριφτεί κεφαλιά του Τζιμπούρ, δίπλα από το δοκάρι, και έξω, ήταν η πρώτη σοβαρή προσπάθεια της ομάδας στο Β' μέρος.
67' φάουλ πάνω στον ΚΑΡΛΑΟ έξω από το ημικύκλιο.

- Ο Ρίισε στο πλάγιο, η μπάλα στον Αρτυματά... κάνει το σουτ ο νεαρός, απελπιστικά έξω.
- Εκτελεί το ελεύθερο ο Σέρτζιο.... απελπιστικά έξω.
- Φάουλ στον Στάθη και κίτρινη στον Μοράν που αποκάλεσε τον διαιτητή τρελό.
- Μέσα στα καρέ ο Σέρτζιο από την πάσα του Τζιμπούρ, διώχνει η άμυνα του Φανιέρου.

59' λανθασμένη υπόδειξη φάουλ σε βάρος του Σωτηρίου, έπρεπε να σφυρίξει υπέρ του νεαρού.
57' Όφσαϊντ για τον Τζιμπούρ, ο Ραφίκ ήταν καλυμμένος. Λάθος του Μούσκου.
56' ελεύθερο με τον Ταραλίδη, από πολύ μακρυά, πάει έξω.
- Συνεχίζει τις κόντρα αντεπιθέσεις ο Ερμής, αγαπημένος του τρόπος παιγνιδιού.
- Μπαλιά για τον Ονίλο, βγαίνει στα 40 μέτρα και διώχνει ο Πάρντο.
- Σουτ του Ονίλο, έξω.
- Επικίνδυνα στα καρέ ο Ερμής, προλαβαίνει και μαζεύει ο Πάρντο.
- Κάρτα στον Παπάζογλου και στον Ιμπραήμ, μαζί.

1-1 με τον Ονίλο. Προσωπική επιτυχία του Ονίλου είναι αυτό το γκολ, αφού πολέμησε και κέρδισε δίκαια την μάχη με τον ΚΑΡΛΑΟ και στη συνέχεια κάρφωσε την μπάλα στο παραθυράκι του ανήμπορου να αντιδράσει ΠΑΡΝΤΟ.
46' κόρνερ για τον Ερμή, η μπάλα φεύγει εκτός.

Έναρξη Β' ημιχρόνου, με αλλαγή του ΒΙΝΙ! (αλλαγή και για τον Ερμή).
Στα αποδυτήρια έμεινε ο Βινίσιους, στη θέση του ο Αρτυματάς. Ο ΒΙΝΙ τραυματίστηκε στο πρόσωπο ενώ έχει κι ενοχλήσεις στον αστράγαλο.

Χατ-Τρικ με αναδρομική ισχύ ... γίνεται? 3 τέρματα ο Πιέρος Σωτηρίου μέσα σε 12' λεπτά (1 Ερμής 6' +2 με ΑΕΚ 86', 90') #Apoel #ApoelGroup
- ΤΕΛΟΣ Α' ημιχρόνου!
- Καλή συνεργασία Αλωνεύτη - Ρίισε, φέρνει μια ωραία σέντρα στα τετράγωνα, διώχνουν οι αμυντικοί του Ερμή, ενώ στη συνέχεια τραυματίζεται ο ΒΙΝΙ στο πρόσωπο.

45' μακρινό επικίνδυνο σουτ από τον Ονίλο, αποκρούει ο Πάρντο με διπλή προσπάθεια.
- Κάθετη πάσα του Παπάζογλου στον Πιέρο, γκολ ο νεαρός ακυρώνεται από τον διαιτητή ως οφσάιντ. Παρά το όφσαιντ, παίρνει μπράβο από τον ΔΩΝΗ για την κίνηση του.
- Ένας θεατρινισμός του Ταραλίδη, έφερε τις βρισιές από την κερκίδα.
37' κόρνερ για τον Ερμή, εύκολα ο Πάρντο.

- Εκτελεί ο Αλωνεύτης, διώχνουν οι του Ερμή και φεύγουν στην κόντρα.
36' κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ.

- Το κόρνερ του Ερμή, κεφαλιά και εύκολα στην αγκαλιά του Πάρντο.
- Δύο συνεχόμενες φάσεις για τον Ερμή, δύσκολες, στην πρώτη αποκρούει ο Καρλάο, στην 2η ο Αντωνιάδης διώχνει σε κόρνερ.
- Σέντρα του Στάθη, εύκολα ο Μπογκατίνοφ.
- Πάσα του Πιέρου εντός περιοχής στον Ραφίκ, δεν την προλαβαίνει ο Αλγερινός.
- Η μεγάλη των πορτοκαλί επιστροφή σε εκτός έδρας παιγνίδι.

29' κακή εκτέλεση από τον Σέρτζιο κι η μπάλα στο τοίχος για διώξουν στην συνέχεια σε πλάγιο οι του Ερμή.
Φάουλ πάνω στον Σωτηρίου, στο ύψος της μεγάλης περιοχής του Ερμή.
- εκτελεί το κόρνερ ο Σέρτζιο, διώχνουν οι αμυντικοί του Ερμή
26' κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ.
- δύο εξαιρετικές κάθοδοι του Στάθη από τα αριστερά, και στις 2 περιπτώσεις κάνει παρακράτημα της μπάλας και την χάνει.
- Κόρνερ διώχνουν οι αμυντικοί μας και η ομάδα φεύγει στην αντεπίθεση με τον Στάθη να δίνει στον Πιέρο, αλλά σε  θέση όφσαιντ ο Πιέρος.

- Εκτελεί ο Ταραλίδης, κομπίνα προς τα πλάγια, βγαίνει η σέντρα, σώζει ο ΚΑΡΛΑΟ και διώχνει σε κόρνερ με το κεφάλι. Ο Καρλάο έχει ματώσει στο κεφάλι και βγαίνει εκτός.
20' ελεύθερο για τον Ερμή έξω από την περιοχή.
17' κόρνερ για τον Ερμή, διώχνει ο Πάρντο.
16' φάουλ το Καρλάο, έπρεπε να τιμωρηθεί με κίτρινη κάρτα αλλά του χαρίζεται ο Μούσκος, παρά τις διαμαρτυρίες των παικτών του Ερμή.
15' φάουλ για τον ΑΠΟΕΛ, εκτελεί ο Στάθης, διώχνουν οι αμυντικοί.
- Ανατροπή Παπάζογλου... πέναλτι που δεν δίνεται.

- Στη συνέχεια της φάσης, σέντρα του Στάθη στο 2ο δοκαρί, πιάνει την κεφαλιά κεφαλιά ο Πιέρος Σωτηρίου, για να σώσει και πάλι ο τερματοφύλακας του Ερμή.
- Μόνος ο Ρίισε μέσα στην περιοχή, αποφεύγει τον Ουόν και κάνει το δυνατό σουτ για να αποκρούσει ο τερματοφύλακας.
- "Αναδρομικό χατ-τρικ" για τον Πιέρο.... αφού συνέχισε από εκεί που έμεινε στην περασμένη αγωνιστική.
ΠΙΕΡΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΥ 0-1
- Κάθοδος του Στάθη από τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή μετά από την πάσα του Τζιμπούρ και την κατάλληλη στιγμή δίνει την μπάλα στον αμαρκάριστο Πιέρο, στροφή 180 μοιρών ο Πιέρος αφού είχε πλάτη το τέρμα και κάρφωσε την μπάλα στο πλεκτό του Ερμή!
6' ΓΚΟΛΛ Πιέρος Σωτηρίου
Δεν τιμώρησε τον παίκτη του Ερμής ο διαιτητής, όπως δεν τιμώρησε και τον ΚΑΡΛΑΟ στην προηγούμενη φάση.

3' θεατρικό πέσιμο παίκτη του ΕΡΜΗ μέσα στην περιοχή διεκδικώντας ψεύτικο πέναλτι.
2' φάουλ από τον ΚΑΡΛΑΟ ο οποίος φοράει μπλε προστατευτικό σκουφάκι στο κεφάλι από τον πρόσφατο τραυματισμό του.
1' επιθετικό φάουλ από τον Πιέρο σφυρίζει ο Μούσκος